Blog

29 Ekim 2018

Bir değerler rejimi; Cumhuriyet

Bin yıldır Anadolu topraklarını kendine vatan edinmiş Türk Milleti’nin tarihten süzülüp gelen tecrübesi ile kendine yakışır bir yönetim sistemini benimsemesinin adıdır Cumhuriyet.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tecessüm eden ve ilelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin 95. Yılını gurur ve övünç ile idrak ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşlarının gayreti ve aziz milletimizin takdiri ile vücuda gelen Cumhuriyetimiz tam ve modern bir değerler manzumesidir.

Saltanat ve meşrutiyet devirlerinin ardından; akıl, adalet, istişare ve kuvvetler ayrılığı ilkelerini çatısı altında toplayan cumhuriyetçi yönetim anlayışını benimseyen milletimiz, bugün coğrafyasında pek çok devlet ve millete örnek teşkil etmektedir.

Kaynağını milletten ve ortak değerlerimizden alan Cumhuriyetimizin, demokratik usul ve esaslar ile gün geçtikçe kuvvet bulması biricik temennimiz ve yarınlara dair umudumuzdur.

Bünyesinde vicdan, fikir ve teşebbüs hürriyetini barındıran ve hukukun üstünlüğü prensibini esas alan Cumhuriyetimizin ebediyen payidar ve baki kalması dileği ile tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederim

 

Şemsettin Hacınecipoğlu
Ceren Unlu Mamuller Yönetim Kurulu Başkanı

Blog
About CengizYEL
Bir Yorum
  1. Sayın Hacınecipoğlu, Cumhuriyeti, faziletlerini ,Cumhuriyetin kazanımlarını ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çok güzel özetlemişsiniz .
    Ben de Atatürk ile ilgili bir olayı burada belirtmeden geçemeyeceğim;
    “Mustafa Kemal Atatürk henüz Harp okulu öğrencisidir ve Beyoğlunda bir mekanda başta Ali Fuat Cebesoy olmak üzere arkadaşlarıyla otururken gelecekte yapacaklarını anlatır.  iİçlerinden biri isyan eder.”Eh Mustafa Kemal oldu olacak bir de Padişah olacağım de. Atatürk “Hayır ben cumhurbaşkanı olacağım.” Diye cevap verir. 1913’de Sofya ateşesi iken bir restoranda “Köylü milletin efendisidir” 1916 da 2. Orduda karlar arasında açılmış  patikada yürürken “Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmelidir” sözlerini söylerken tasarlamıştır Cumhuriyeti. Bir toplumu padişaha kulluktan millete dönüştürmek için hayatını adamıştır. ”
    KANLA İRFANLA KURDUK BİZ BU CUMHURİYETİ, CEHENNEMLER KUDURSA ÖLMEZ NİGAHBANLARIYIZ.
    Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ceren Unlu Mamüller

Günün ilk saatlerinde başlayan lezzet yolculuğu el emeği, göz nuru ve alın teri ile harmanlanarak geçmişten geleceğe uzanıyor.35 yıllık tecrübe artık teknoloji ile bütünleşiyor. 2012’de başlattığımız otomasyon atağımız, yenilediğimiz son teknoloji makine parkurumuz ile katlanarak devam ediyor